XXVI. Ionoszféra- és Magnetoszférafizikai Szeminárium

A Magyar Asztronautikai Társaság és a szemináriumsorozatot kezdetétől támogató intézmények az XXVI. Ionoszféra- és Magnetoszférafizikai Szemináriumot Budapesten, az MTA KFKI Atomenergia Kutatóintézetben (1121 Budapest, Konkoly Thege M. út 29-33.) rendezik meg 2008. november 24-26. között.

A Magyar Asztronautikai Társaság és a szemináriumsorozatot kezdetétől támogató intézmények a



XXVI. Ionoszféra- és Magnetoszférafizikai Szemináriumot



Budapesten, az MTA KFKI Atomenergia Kutatóintézetben (1121 Budapest, Konkoly Thege M. út 29-33.) rendezik meg.



A szeminárium időpontja: 2008. november 24-26.



A Szeminárium kiemelt témája az űridőjárás, de a korábbi gyakorlat szerint előadás bármely más eredménnyel kapcsolatban is bejelenthető, amelynek témája kapcsolódik az ionoszféra- és magnetoszférafizikai kutatásokhoz, illetve a (magyar) űrkutatáshoz.



Elhelyezés: egy- vagy kétágyas szobákban reggelivel és vacsorával a Normafa Szállóban (1121 Budapest, Eötvös út 52-54.)



Ebéd: egyénileg, a KFKI valamelyik önkiszolgáló éttermében



Közös vacsora: november 25-én, kedden a Normafa szálló éttermében



Irányadó részvételi díjak:



- kétágyas elhelyezéssel két éjszakára, reggelivel és vacsorával: 20.000,- Ft

- egyágyas elhelyezéssel két éjszakára, reggelivel és vacsorával: 30.000,- Ft

- csak a keddi közös vacsorával: 3.500,- Ft



Kérjük, hogy a részvételi díjat a jelentkezési lapon igényelt szolgáltatásoknak megfelelően, "személyre szabva" szíveskedjék szeptember 15-ig átutalni..



További részletek a következő körlevélben, illetve a csatolt jelenkezési lapon találhatók.



Kérjük, a szállás előzetes lefoglalása érdekében részvételi szándékát szállásigényével augusztus 15-ig drótpostán jelezze az alábbi címen. Kérjük továbbá, ha tud olyan érdeklődő kollégáról, aki nem kapta meg ezt a körlevelet, irja meg az e-mail címét, vagy továbbítsa neki a körlevelet és a jelentkezési lapot.



Kérjük, amennyiben a szemináriumon részt kívánnak venni, szíveskedjenek

azt augusztus 15-ig drótpostán jelezni, illetve a Jelentkezési lapot

szeptember 15-ig visszaküldeni és a részvételi díjat átutalni.



Üdvözlettel:



A szervezők

Apáthy István, Erdős Géza, Kálmán Béla



Letölthető dokumentumok

Jelentkezési lap DOC-formátumban.

További hírek

Szakmai hírek

April 25, 2026

Egy magyar űrkutatónő története a lányoknak – adománygyűjtés

Adománygyűjtést indítottunk az Illés Erzsébet életútját bemutató, inspiráló, elsősorban 10–12 éves gyerekeknek – különösen lányoknak – szóló könyv megjelentetésének elősegítésére

Szakmai hírek

April 17, 2026

Az űr és a környezetvédelem – diákpályázatunk és rajzpályázatunk díjazottai

Április 15-én hirdettük ki 2025/2026-os pályázatunk díjazottainak nevét, a jutalmakat Cserényi Gyula űrhajós adta át

Szakmai hírek

April 12, 2026

Diákpályázatunk díjátadó ünnepsége

Április 15-én tartjuk Az űr és a környezetvédelem témájú 2025/2026-os diákpályázatunk és rajzpályázatunk díjátadó ünnepségét, Cserényi Gyula űrhajós részvételével