Világűrkongresszus, Fokváros

A dél-afrikai Fokvárosban október 3-7. között zajlott a 62. Nemzetközi Világűrkongresszus.

Az év legnagyobb és legszélesebb körű űrkutatási rendezvényén 9 plenáris ülésre valamint három kiemelt előadásra került sor, továbbá 31 szimpózium több mint 100 szekciójában közel 1500 előadás hangzott el. A konferenciát évente rendezi meg közösen a Nemzetközi Asztronautikai Szövetség (International Astronautical Federation, IAF), a Nemzetközi Asztronautikai Akadémia (International Astronautical Academy, IAA) és a Nemzetközi Ûrjogi Intézet (International Institute of Space Law, IISL). A MANT az IAF teljes jogú tagja.



MANT-vonatkozású esemény volt a 62. Világűrkongresszuson, hogy előadás hangzott el űrtáboraink tapasztalatairól (Bacsárdi László és Horváth Márk), illetve a magyar résztvevők egy informális (önköltséges) vacsorán vettek részt.



A fokvárosi kongresszus eseményeiről rendszeresen beszámolt az Ûrvilág hírportál:

Hamarosan kezdődik a 62. Világűrkongresszus (szept. 30.)

Afrika köszöntötte a Nemzetközi Világűrkongresszust (okt. 3.)

Túl a Nemzetközi Világűrkongresszus második napján (okt. 5.)

Fekete kontinens az űrben (okt. 6.)

Gagarin útjára emlékeztek (okt. 7.)

Az IAF zászlaja elhagyja Afrikát (okt. 8.)

További hírek

Szakmai hírek

April 25, 2026

Egy magyar űrkutatónő története a lányoknak – adománygyűjtés

Adománygyűjtést indítottunk az Illés Erzsébet életútját bemutató, inspiráló, elsősorban 10–12 éves gyerekeknek – különösen lányoknak – szóló könyv megjelentetésének elősegítésére

Szakmai hírek

April 17, 2026

Az űr és a környezetvédelem – diákpályázatunk és rajzpályázatunk díjazottai

Április 15-én hirdettük ki 2025/2026-os pályázatunk díjazottainak nevét, a jutalmakat Cserényi Gyula űrhajós adta át

Szakmai hírek

April 12, 2026

Diákpályázatunk díjátadó ünnepsége

Április 15-én tartjuk Az űr és a környezetvédelem témájú 2025/2026-os diákpályázatunk és rajzpályázatunk díjátadó ünnepségét, Cserényi Gyula űrhajós részvételével