Űrkorszak szeminárium: Láthatatlan veszély

A sugárzás hatásai az emberi szervezetre - november 24-én Medvegy Anna előadásával folytatódik az Űrkorszak szemináriumok sorozata

Ezúton tisztelettel meghívunk minden érdeklődőt az Űrkorszak Szeminárium sorozat következő eseményére:

Medvegy Anna: Láthatatlan veszély

A sugárzás hatásai az emberi szervezetre és mit teszünk ellene az űrkutatásban?

A kozmikus sugárzás a mai napig az űrkutatás legnagyobb kihívásai közé tartozik - amíg nem találunk megoldást arra, hogyan védjük meg az asztronautákat ettől a láthatatlan veszélytől, még az olyan közeli bolygók, mint a Mars is elérhetetlenek maradhatnak számunkra. Az emberes űrrepülések kezdete óta sokat  megtudtunk a kozmikus sugárzásról, immár ismerjük nem csak az azonnali, de a sok évvel később jelentkező káros hatásokat is. Az előadás során szó esik majd magáról a sugárzásról, az emberi szervezetre (illetve a mikrobiomra) gyakorolt hatásáról, és arról, hogyan próbálunk védekezni, milyen technológiák léteznek, amivel kis lépésenként próbáljuk elkerülni a veszélyt.

Űrkorszak - 20251124 Medvegy Anna


Medvegy Anna főbb kutatási területe az asztrobiológia. Az Eötvös Loránd Tudományegyetem PhD hallgatója, a HUN-REN Csillagászati és Földtudományi Kutatóözpont tudományos segédmunkatársa.

Időpont:
2025. november 24. 17.00 - 19.00

Helyszín: BME V1 ép. Neumann tárgyaló (cím: 1111 Budapest, Egry J. u. 18. V1 ép. C szárny C213), vagy online formában a Galileo Webcast oldalán.

A rendezvény ingyenes. Minden kedves érdeklődőt szeretettel várunk!

 

További hírek

Szakmai hírek

April 25, 2026

Egy magyar űrkutatónő története a lányoknak – adománygyűjtés

Adománygyűjtést indítottunk az Illés Erzsébet életútját bemutató, inspiráló, elsősorban 10–12 éves gyerekeknek – különösen lányoknak – szóló könyv megjelentetésének elősegítésére

Szakmai hírek

April 17, 2026

Az űr és a környezetvédelem – diákpályázatunk és rajzpályázatunk díjazottai

Április 15-én hirdettük ki 2025/2026-os pályázatunk díjazottainak nevét, a jutalmakat Cserényi Gyula űrhajós adta át

Szakmai hírek

April 12, 2026

Diákpályázatunk díjátadó ünnepsége

Április 15-én tartjuk Az űr és a környezetvédelem témájú 2025/2026-os diákpályázatunk és rajzpályázatunk díjátadó ünnepségét, Cserényi Gyula űrhajós részvételével