Ûrakadémia Klub február 21-én

A rendezvénysorozat következő alkalmára a BME K épületébe várjuk az érdeklődőket.

Az űrtevékenység egy szerteágazó terület, amely a mérnöktudományoktól kezdve a természettudományokon, az orvostudományon és a jogon át a művészetekig bezárólag számos területet felölel. Az űr iránt érdeklődő fiatalok számára a Magyar Asztronautikai Társaság (MANT) és a Space Generation Advisory Council (SGAC) egy rendezvénysorozatot indított el, MANT Ûrakadémia Klub címmel, amelyre elsősorban (de nem kizárólag) a 18–35 év közötti korosztályt várják. A klubon elhangzó előadások az űrtevékenység sokszínű világába engednek betekintést, ami érdekes lehet jogász, orvosi vagy mérnöki nézőpontból is.



A MANT Ûrakadémia Klub következő rendezvényére február 21-én délután kerül sor.



Időpont: 2019. február 21., csütörtök, 17.00-20.00

Helyszín: BME K (központi) épület 1.72. terem (1111 Budapest, Műegyetem rakpart 3.)



Tervezett program:



Megnyitó



Németh Roland

Corycian – lávadómba függesztett membránszerkezetű holdbázis terve



Tölgyesi Borbála

Mesterséges gravitáció lehetséges élettani hatásai – Bed rest study az ESA-nál



Kötetlen beszélgetés a résztvevőkkel

További hírek

Szakmai hírek

April 25, 2026

Egy magyar űrkutatónő története a lányoknak – adománygyűjtés

Adománygyűjtést indítottunk az Illés Erzsébet életútját bemutató, inspiráló, elsősorban 10–12 éves gyerekeknek – különösen lányoknak – szóló könyv megjelentetésének elősegítésére

Szakmai hírek

April 17, 2026

Az űr és a környezetvédelem – diákpályázatunk és rajzpályázatunk díjazottai

Április 15-én hirdettük ki 2025/2026-os pályázatunk díjazottainak nevét, a jutalmakat Cserényi Gyula űrhajós adta át

Szakmai hírek

April 12, 2026

Diákpályázatunk díjátadó ünnepsége

Április 15-én tartjuk Az űr és a környezetvédelem témájú 2025/2026-os diákpályázatunk és rajzpályázatunk díjátadó ünnepségét, Cserényi Gyula űrhajós részvételével