Ûrakadémia Klub február 18-án

A MANT rendezvénysorozatának következő alkalma a BME V1 épületében lesz.

Az űrtevékenység egy szerteágazó terület, amely a mérnöktudományoktól

kezdve a természettudományokon, az orvostudományon és a jogon át a

művészetekig bezárólag számos területet felölel. Az űr iránt

érdeklődő fiatalok számára a Magyar Asztronautikai Társaság (MANT) és a

Space Generation Advisory Council (SGAC) egy rendezvénysorozatot

indított el, MANT Ûrakadémia Klub címmel, amelyre elsősorban a 18-35 év

közötti korosztályt várják. A klubon elhangzó előadások az űrtevékenység sokszínű világába engednek betekintést, mely érdekes lehet jogász, orvosi vagy mérnöki nézőpontból is. Az előadásokat kötetlen beszélgetés követi.



A MANT Ûrakadémia Klub következő rendezvényére február 18-án (csütörtökön) délután kerül sor.



Időpont: 2016. február 18., csütörtök, 16.30-18.30

Helyszín: BME EIT Neumann-tárgyaló

BME V1 épület, C szárny, C213-as terem [1111 Budapest, Egry J. u. 18.]



Tervezett program



Köszöntő (Bacsárdi László, Milánkovich Dorottya – MANT, SGAC)



Az Európai Ûrügynökség földmegfigyelési programjai (Zboray Zoltán, ESA Földmegfigyelési Programbizottság PB-EO, PB-DOSTAG delegált)



Folyékony víz megjelenésének lehetősége napjainkban a Marson (Pál Bernadett, ELTE mesterszakos hallgató)



Kötetlen beszélgetés a résztvevőkkel



A rendezvényen való részvétel ingyenes.

További hírek

Szakmai hírek

April 25, 2026

Egy magyar űrkutatónő története a lányoknak – adománygyűjtés

Adománygyűjtést indítottunk az Illés Erzsébet életútját bemutató, inspiráló, elsősorban 10–12 éves gyerekeknek – különösen lányoknak – szóló könyv megjelentetésének elősegítésére

Szakmai hírek

April 17, 2026

Az űr és a környezetvédelem – diákpályázatunk és rajzpályázatunk díjazottai

Április 15-én hirdettük ki 2025/2026-os pályázatunk díjazottainak nevét, a jutalmakat Cserényi Gyula űrhajós adta át

Szakmai hírek

April 12, 2026

Diákpályázatunk díjátadó ünnepsége

Április 15-én tartjuk Az űr és a környezetvédelem témájú 2025/2026-os diákpályázatunk és rajzpályázatunk díjátadó ünnepségét, Cserényi Gyula űrhajós részvételével