„2019 augusztusának elején rendeztük meg ötödik alkalommal a 18–35 év közötti fiataloknak szóló Űrakadémiát. A Magyar Asztronautikai Társaság (MANT) és a Space Generation Advisory Council (SGAC) által közösen szervezett rendezvényen idén a földmegfigyelés kérdésköre került terítékre, azon belül is a globális klímaváltozás magyarországi, lokális hatásai. Húsz űrtevékenységért lelkesedő fiatal tucatnyi előadást hallgathatott meg a témakörben és vehetett részt egy infografika megalkotásában, amely felvázolja a hazánkat érintő legfontosabb kérdéseket.”
Így kezdődik Ordasi András és Strádi Andrea képes beszámolója az idei Ûrakadémiáról, amely teljes egészében az Űrvilág hírportálon olvasható. Ott megtekinthető az említett infografika is, amelyet az Űrkutatás Napján (2019. október 17-én, az MTA székházában) poszter formájában mutatnak majd be.
Figyelem! A jövő évi, 2020-as Űrakadémia főszervezői pályázatát már kiírták, amire az Űrakadémia honlapján található módon lehet jelentkezni október 13-ig.
Űrakadémia fesztivál 2019
Visszatekintés a nyári MANT Űrakadémiára

További hírek
Szakmai hírek
April 25, 2026
Egy magyar űrkutatónő története a lányoknak – adománygyűjtés
Adománygyűjtést indítottunk az Illés Erzsébet életútját bemutató, inspiráló, elsősorban 10–12 éves gyerekeknek – különösen lányoknak – szóló könyv megjelentetésének elősegítésére
Szakmai hírek
April 17, 2026
Az űr és a környezetvédelem – diákpályázatunk és rajzpályázatunk díjazottai
Április 15-én hirdettük ki 2025/2026-os pályázatunk díjazottainak nevét, a jutalmakat Cserényi Gyula űrhajós adta át



