Minden évben két középiskolás diák – egy fiú és egy lány –, valamint felnőtt kísérőjük képviselheti hazánkat az amerikai Nemzetközi Ûrtáborban. A Magyar Asztronautikai Társaság (MANT) idén is meghirdette pályázatait, a tavaly megújított rendszerben. A 2011 nyarán megrendezendő táborba utazó diákoknak újfajta, izgalmas megmérettetésen kell átesniük. A kísérőtanár szerepére is pályázni lehet, a legjobb jelentkező 2012-ben utazhat majd az akkori győztes diákokkal. A látássérült fiatalok megint külön kategóriában indulhatnak a diákpályázaton. Közülük a győztesek a huntsville-i Nemzetközi Ûrtábor egy speciális, vakok és gyengénlátók számára átalakított változatán vehetnek részt, 2011 őszén.
Tudnivalók a diákpályázatról
Tudnivalók a tanári pályázatról
Újra diákpályázat és tanári pályázat!
Idén ismét meghirdettük űrkutatási pályázatainkat. A téma: Ember az űrben – Gagarin öröksége.
További hírek
Szakmai hírek
April 25, 2026
Egy magyar űrkutatónő története a lányoknak – adománygyűjtés
Adománygyűjtést indítottunk az Illés Erzsébet életútját bemutató, inspiráló, elsősorban 10–12 éves gyerekeknek – különösen lányoknak – szóló könyv megjelentetésének elősegítésére
Szakmai hírek
April 17, 2026
Az űr és a környezetvédelem – diákpályázatunk és rajzpályázatunk díjazottai
Április 15-én hirdettük ki 2025/2026-os pályázatunk díjazottainak nevét, a jutalmakat Cserényi Gyula űrhajós adta át



