Magyarország köztársasági elnöke – a Kormány előterjesztésére – a Széchenyi-díjat megosztva adományozta az űrkutatás világtörténetében egyedülálló magyar mérnöki teljesítmény, az Európai Ûrügynökség Rosetta űrszondája leszállóegységén megépült műszerek elkészítése során végzett, kiemelkedő munkájuk elismeréseként
APÁTHY ISTVÁN, állami díjas villamosmérnök, a Magyar Tudományos Akadémia Energiatudományi Kutatóközpontjának külső műszaki szakértője részére,
BALÁZS ANDRÁS, a Magyar Tudományos Akadémia Wigner Fizikai Kutatóközpontjának tudományos munkatársa részére,
DR. BÁNFALVI ANTAL, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Szélessávú Hírközlés és Villamosságtan Tanszékének egyetemi doktora részére.
A kitüntetéshez a MANT nevében gratulálunk!
A Széchenyi-díjasok 2015-ös listája
Széchenyi-díj három magyar űrkutatónak
Az ESA Rosetta űrszondájával kapcsolatos magyar közreműködésért kapták a rangos elismerést.
További hírek
Szakmai hírek
April 25, 2026
Egy magyar űrkutatónő története a lányoknak – adománygyűjtés
Adománygyűjtést indítottunk az Illés Erzsébet életútját bemutató, inspiráló, elsősorban 10–12 éves gyerekeknek – különösen lányoknak – szóló könyv megjelentetésének elősegítésére
Szakmai hírek
April 17, 2026
Az űr és a környezetvédelem – diákpályázatunk és rajzpályázatunk díjazottai
Április 15-én hirdettük ki 2025/2026-os pályázatunk díjazottainak nevét, a jutalmakat Cserényi Gyula űrhajós adta át



