Meghívó ─ Űrkutatás Napja 2020

A Nemzetközi Világűrhét legnagyobb hazai eseményeként a Magyar Asztronautikai Társaság 2020. október 15-én, csütörtökön tartja az Űrkutatás Napja elnevezésű ismeretterjesztő rendezvényt.

Az eredetileg a Magyar Tudományos Akadémia székházába szervezett eseményt a COVID-19 járvány miatt online közvetítés formájában tartjuk, amelyre a szakma képviselői mellett minden érdeklődőt várunk a kibertérben.

Az előadások követhetőek lesznek:

Levezető elnök: dr. Both Előd (a Magyar Asztronautikai Társaság elnöke)

15:00–15:20 dr. Ferencz Orsolya (KKM miniszteri biztos):
Áttekintés a magyar űrtevékenység jelenlegi helyzetéről


15:25–15:45 dr. Frey Sándor (ELKH Csillagászati és Földtudományi Kutatóközpont):
Műholdak (majdnem) mindenhol


15:50–16:10 Kocsis Zsófia (Országos Meteorológiai Szolgálat Távérzékelési Osztály): 
A meteorológiai műholdak elsődleges felhasználási területei

16:15–16:35 A MANT 2020/2021-es tanévre szóló diákpályázatának ünnepélyes meghirdetése

16:40–17:00 Birinyi Edina (Lechner Tudásközpont Űrtávérzékelési Osztály):
Űrfelvételekkel a hírek nyomában


17:05–17:25 dr. Rózsa Szabolcs (BME Általános- és Felsőgeodézia Tanszék):
Egy napunk GNSS nélkül


17:30–17:40 dr. Hirn Attila
(a Magyar Asztronautikai Társaság főtitkára):
Zárszó

További hírek

Szakmai hírek

April 25, 2026

Egy magyar űrkutatónő története a lányoknak – adománygyűjtés

Adománygyűjtést indítottunk az Illés Erzsébet életútját bemutató, inspiráló, elsősorban 10–12 éves gyerekeknek – különösen lányoknak – szóló könyv megjelentetésének elősegítésére

Szakmai hírek

April 17, 2026

Az űr és a környezetvédelem – diákpályázatunk és rajzpályázatunk díjazottai

Április 15-én hirdettük ki 2025/2026-os pályázatunk díjazottainak nevét, a jutalmakat Cserényi Gyula űrhajós adta át

Szakmai hírek

April 12, 2026

Diákpályázatunk díjátadó ünnepsége

Április 15-én tartjuk Az űr és a környezetvédelem témájú 2025/2026-os diákpályázatunk és rajzpályázatunk díjátadó ünnepségét, Cserényi Gyula űrhajós részvételével