2011. március 5-12 között az Egyesült Államokban, Texas államban, Houstonban jártam, ahol részt vettem a 42. Holdi és Planetáris Konferencián (LPSC 42).
A konferencián munkacsoportunknak, a Collegium Budapest ESA MAG csoprotnak, valamint az ELTE TTK/MTA Geonómiai Bizottság Kozmikus Anyagokat Vizsgáló Ûrkutató Csoportnak 17 közleményét fogadták el közlésre. A konferenciát a NASA Johnson Space Center (JSC) és a Lunar and Planetary Institute (LPI) közösen rendezi meg, minden évben az Apolló expedíciók 1969-es megindulása óta. Az idén beküldött több mint ezernyolcszáz közleményt adatrúdon kapta meg minden résztvevő.
A Lunar and Planetary Science konferenciák a Naprendszerben végzett űrkutatási munkáknak (planetológia, a kozmopetrográfia, kozmogeokémia, asztrobiológia, planetáris űrtechnológia) a legnagyobb konferenciái. A konferencia anyagát több mint 130 szekcióba osztották be a szervezők. A több, mint 1800 közleményt mintegy 500 előadásra, 1200 poszterre és 100 print-only közleményre tagolták. A keddi és a csütörtöki estékre lett beosztva a poszter-szekciók anyaga, melyeken a következő közleményeink szerepeltek.
(Bérczi Szaniszló - ELTE TTK)
Az útijelentés teljes szövege
Magyarok a holdkutatási konferencián
Bérczi Szaniszló útijelentése a NASA/LPI 42. LPSC (2011) konferenciáról.
További hírek
Szakmai hírek
April 25, 2026
Egy magyar űrkutatónő története a lányoknak – adománygyűjtés
Adománygyűjtést indítottunk az Illés Erzsébet életútját bemutató, inspiráló, elsősorban 10–12 éves gyerekeknek – különösen lányoknak – szóló könyv megjelentetésének elősegítésére
Szakmai hírek
April 17, 2026
Az űr és a környezetvédelem – diákpályázatunk és rajzpályázatunk díjazottai
Április 15-én hirdettük ki 2025/2026-os pályázatunk díjazottainak nevét, a jutalmakat Cserényi Gyula űrhajós adta át



