A sokak által várt mostani konferencia a légköroptikai jelenségek rajongóinak és kutatóinak 2009-ben elmaradt hazai találkozóját pótolja. A szervezők célja mind a jelenségek különféle megjelenítési formáinak (fotók, mozgófilmek), mind az elméleti és gyakorlati modellezésüknek (mibenlétük megértésének) áttekintése, egyfajta seregszemléje. A konferencia egyúttal hídverés is a profi fizikusok, meteorológusok, és a pusztán amatőr megfigyelők között.
A részletes program a Légköroptikai Konferencia honlapján olvasható.
Az internetes közvetítés szeptember 10-én délelőtt 10 órakor indul, és a Galileo Webcast honlapján követhető.
Közép-Európai Légköroptikai Konferencia
A Baján szeptember 9-11. között megrendezendő találkozó eláadásait elő internetes közvetítés segítségével is követhetik.
További hírek
Szakmai hírek
April 25, 2026
Egy magyar űrkutatónő története a lányoknak – adománygyűjtés
Adománygyűjtést indítottunk az Illés Erzsébet életútját bemutató, inspiráló, elsősorban 10–12 éves gyerekeknek – különösen lányoknak – szóló könyv megjelentetésének elősegítésére
Szakmai hírek
April 17, 2026
Az űr és a környezetvédelem – diákpályázatunk és rajzpályázatunk díjazottai
Április 15-én hirdettük ki 2025/2026-os pályázatunk díjazottainak nevét, a jutalmakat Cserényi Gyula űrhajós adta át



