Kisbolygó-látogatások pályázatunk eredményhirdetése

Május 31-én tartottuk diákpályázatunk eredményhirdetését a BME V2 épületében.

A program egy félórás előadással kezdődött, ezen a BME hallgatója, Zábori Balázs beszélt a tavalyi CoCoRAD kísérletükről, amelynek során az ESA magaslégköri ballonját használták. Ezután következett a díjátadó.

A díjakat Solymosi János, a MANT elnöke és Bacsárdi László, a MANT főtitkára adta át. A nyertesek könyvnyereményeket kaptak, továbbá egy meghívást egy űrkutatással foglalkozó intézményhez, amelyet szeptemberben látogathatnak meg. A diákpályázat középiskolás kategóriájának első két helyezettje térítésmentesen, a harmadik helyezett fél áron jöhet az idei űrtáborba. A meg nem jelent diákok nyereményeit postán juttatjuk el.

A végén a jelenlévők a Masat-1 földi állomását tekinthették meg Czifra Dávid vezetésével.



A pályázat eredménye:



11-14 éves korcsoport:

1. hely:

Gucsik Bence, Hunyadi János Általános Iskola, Sopron

felkészítő: Nádudvari András



2. hely:

Bihari Róbert, Sárberki Általános Iskola telephelye Móra Ferenc Általános Iskola, Tatabánya

felkészítő: Rákász Mihály



2. hely:

Tatai-Szűcs Viktor, Sárberki Általános Iskola telephelye Móra Ferenc Általános Iskola, Tatabánya

felkészítő: Rákász Mihály



3. hely:

Kovács János, Széchenyi István Gimnázium, Dunaújváros

felkészítő: Zloch Istvánné



15-18 éves korcsoport:



1. hely:

Bánlaki Eszter, Patrona Hungariae Gimnázium, Budapest

felkészítő: Oláh Gábor



2. hely:

Kiss Viktor, Széchenyi István Gimnázium, Dunaújváros

felkészítő: Zloch Istvánné



3. hely:

Lovász Dorottya, Európa 2000 Középiskola, Budapest

felkészítő: Zombori Judit



Látássérült kategória:



1. hely:

Fürész Blanka, Kőbányai Szent László Gimnázium, Budapest

felkészítő: Sárkány Péter



2. hely:

Mohácsi András, Garay János Gimnázium, Szekszárd

felkészítő: Dombainé Szabó Mária



3. hely:

Berki Benedek, Teleki Blanka Gimnázium, Székesfehérvár



Tanári oklevélben részesült:

Kiss Dorottya

Rákász Mihály

Zloch Istvánné



Az idei elbíráló zsűri tagjainak névsora: Bérczi Szaniszló, Both Előd, Frey Sándor, Illés Erzsébet, Kelemen János, Kocsis Gábor, Sik András



Díjazottainkat a Kutatási és Technológiai Innovációs Alap támogatásával megvalósult, „A Magyar Asztronautikai Társaság űrkutatási ismeretterjesztő és oktatási tevékenysége” című, 2010.03.01.-2012.06.30. közötti futamidejű projekt keretében jutalmaztuk.

További hírek

Szakmai hírek

April 25, 2026

Egy magyar űrkutatónő története a lányoknak – adománygyűjtés

Adománygyűjtést indítottunk az Illés Erzsébet életútját bemutató, inspiráló, elsősorban 10–12 éves gyerekeknek – különösen lányoknak – szóló könyv megjelentetésének elősegítésére

Szakmai hírek

April 17, 2026

Az űr és a környezetvédelem – diákpályázatunk és rajzpályázatunk díjazottai

Április 15-én hirdettük ki 2025/2026-os pályázatunk díjazottainak nevét, a jutalmakat Cserényi Gyula űrhajós adta át

Szakmai hírek

April 12, 2026

Diákpályázatunk díjátadó ünnepsége

Április 15-én tartjuk Az űr és a környezetvédelem témájú 2025/2026-os diákpályázatunk és rajzpályázatunk díjátadó ünnepségét, Cserényi Gyula űrhajós részvételével