H-SPACE 2022: sikeresen lezajlott a konferencia

Hetedik alkalommal rendeztük meg a Műegyetemen a H-SPACE nemzetközi űrkonferenciát.

A H-SPACE konferenciák sorozatát 2015 óta szervezi a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) Villamosmérnöki és Informatikai Kar (VIK) Egyesült Innovációs és Tudásközpontja (EIT), együttműködve a Magyar Asztronautikai Társasággal (MANT). A H-SPACE 2022 konferencia első napján, április 7-én (csütörtökön) délután jelenléti előadásokkal kezdődött a program. De azok a résztvevők is követhették az előadásokat, akik csak online tudtak csatlakozni. Másnap viszont két szekció teljes egészében a virtuális térbe költözött.

A H-SPACE 2022 konferencia változatos szakmai programjáról az Űrvilág írt beszámolót. A konferencia teljes programja és előadásainak rövid kivonata a MANT kiadásában egy elektronikusan hozzáférhető kötet formájában megjelent, innen letölthető.

Az alábbi fényképek az első napon készültek. (Fotó: Oláh Attila / Photon / MANT)

hspace2022-2
hspace2022-1
hspace2022-3
hspace2022-4
hspace2022-5
hspace2022-6
hspace2022-7
hspace2022-8
hspace2022-9

További hírek

Szakmai hírek

April 25, 2026

Egy magyar űrkutatónő története a lányoknak – adománygyűjtés

Adománygyűjtést indítottunk az Illés Erzsébet életútját bemutató, inspiráló, elsősorban 10–12 éves gyerekeknek – különösen lányoknak – szóló könyv megjelentetésének elősegítésére

Szakmai hírek

April 17, 2026

Az űr és a környezetvédelem – diákpályázatunk és rajzpályázatunk díjazottai

Április 15-én hirdettük ki 2025/2026-os pályázatunk díjazottainak nevét, a jutalmakat Cserényi Gyula űrhajós adta át

Szakmai hírek

April 12, 2026

Diákpályázatunk díjátadó ünnepsége

Április 15-én tartjuk Az űr és a környezetvédelem témájú 2025/2026-os diákpályázatunk és rajzpályázatunk díjátadó ünnepségét, Cserényi Gyula űrhajós részvételével