Időpont: 2017. május 10., 17:30 óra
Helyszín: MTA Székház, Nagyterem (1051 Budapest, Széchenyi István tér 9.)
Részletek:
NatGeo: Mars – Utunk a vörös bolygóra (3. rész)
A National Geographic magyar szakértők segítségével készített sorozata Naprendszerünk talán legtitokzatosabb bolygójáról árul el minden eddig tudhatót vagy még annál is többet. A sorozat mindamellett, hogy izgalmas interjúkat tartalmaz napjaink neves tudósaival és mérnökeivel, részben a jövőben, 2033-ban játszódik, és az első Mars-misszió történetét mutatja be. A film azonban nem sci-fi, hanem egy nagyon is realisztikus és tudományos alapokon nyugvó történet, amely hamarosan akár valósággá is válhat.
A vetítés utáni beszélgetés vendégei:
Sik András geográfus, Mars-kutató
Kereszturi Ákos csillagász
A részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött.
A Filmklub az MTA eseménynaptárában (regisztrációs lehetőséggel)
Filmklub az Akadémián – NatGeo: Mars
A Mars – Utunk a vörös bolygóra című sorozatról beszélgetnek az MTA-n május 10-én.
További hírek
Szakmai hírek
April 25, 2026
Egy magyar űrkutatónő története a lányoknak – adománygyűjtés
Adománygyűjtést indítottunk az Illés Erzsébet életútját bemutató, inspiráló, elsősorban 10–12 éves gyerekeknek – különösen lányoknak – szóló könyv megjelentetésének elősegítésére
Szakmai hírek
April 17, 2026
Az űr és a környezetvédelem – diákpályázatunk és rajzpályázatunk díjazottai
Április 15-én hirdettük ki 2025/2026-os pályázatunk díjazottainak nevét, a jutalmakat Cserényi Gyula űrhajós adta át



