Dr. Gál Gyula nemzetközi hírű világűrjogász, egyesületünk egyik alapítója és tiszteletbeli tagja, az Ellenőrző Bizottság egykori elnöke négy évvel ezelőtt, 2012. március 19-én hunyt el. Emléktáblájának avatására 2016. március 19-én, szombaton 15 órától került sor egykori lakóházánál, a XVI. kerületi Szent Korona utca 12-14. szám alatt. Az emléktábla állítását a ház lakóközössége kezdeményezte, s támogatta Budapest XVI. kerületének önkormányzata, valamint a MANT is. Az ünnepségen a családtagok és az egykori lakótársak mellett Dr. Gál Gyula sok barátja, tisztelője és tanítványa is megjelent. Az emléktábla leleplezése előtt rövid beszédet mondott a kerület nevében Kovács Péter polgármester. Dr. Gál Gyula emlékét a MANT nevében Almár Iván örökös tiszteletbeli elnök, a tanítványok nevében Sipos Attila idézte fel.
Az emléktábla-avatáson készült fotókból képgalériánkban látható válogatás.
Emléktáblát avattak Dr. Gál Gyula tiszteletére
Az ünnepségen a MANT tagjai is megemlékeztek egyesületünk négy éve elhunyt egyik alapítójáról.
További hírek
Szakmai hírek
April 25, 2026
Egy magyar űrkutatónő története a lányoknak – adománygyűjtés
Adománygyűjtést indítottunk az Illés Erzsébet életútját bemutató, inspiráló, elsősorban 10–12 éves gyerekeknek – különösen lányoknak – szóló könyv megjelentetésének elősegítésére
Szakmai hírek
April 17, 2026
Az űr és a környezetvédelem – diákpályázatunk és rajzpályázatunk díjazottai
Április 15-én hirdettük ki 2025/2026-os pályázatunk díjazottainak nevét, a jutalmakat Cserényi Gyula űrhajós adta át



