A U.S. Space & Rocket Centerben (Huntsville, Alabama, USA) megrendezett Nemzetközi Ûrtáborba a MANT delegációját idén Kuczik Júlia tanárnő vezette, aki most először pályázaton nyerte el a lehetőséget. A tavasszal zárult diákpályázatunk középiskolás korosztályában a legjobb eredményt elért lányt és fiút, Simonfi Noémit és Hanyecz Ottót kísérte. A diákok képes élménybeszámolói teljes terjedelemben megjelentek az Ûrvilág oldalain:
„Bár nagyon fáradtan jöttem el a táborból, (...) összességében hihetetlenül jól és rettentően gyorsan telt el ez az egy hét!”
Simonfi Noémi beszámolója.
„Szerintem ez volt eddigi életem legnagyobb kalandja!”
Hanyecz Ottó beszámolója.
Hanyecz Ottó képválogatása:
Az űrtábori utazást szép sajtóvisszhang kísérte. Válogatás az eddig megjelent tudósításokból:
Index
Info Rádió
Duna Televízió
MTV Híradó online
Magyar Nemzet
Blikk
L'udové Noviny
Eduline
SF blog
Ûrvilág
Élménybeszámolók Huntsville-ből
Az idén nyáron az amerikai Nemzetközi Ûrtáborban járt diákpályázati nyerteseink elkészítették beszámolóikat.
További hírek
Szakmai hírek
April 25, 2026
Egy magyar űrkutatónő története a lányoknak – adománygyűjtés
Adománygyűjtést indítottunk az Illés Erzsébet életútját bemutató, inspiráló, elsősorban 10–12 éves gyerekeknek – különösen lányoknak – szóló könyv megjelentetésének elősegítésére
Szakmai hírek
April 17, 2026
Az űr és a környezetvédelem – diákpályázatunk és rajzpályázatunk díjazottai
Április 15-én hirdettük ki 2025/2026-os pályázatunk díjazottainak nevét, a jutalmakat Cserényi Gyula űrhajós adta át



