A hagyományokhoz híven az idén is átadták a Hevesi Endréné Kalmár Magda által alapított Hevesi Endre-díjat. A rangos szakmai elismerésben azok az újságírók – indokolt esetben újságírói munkát végző szakemberek – részesülhetnek, akik az előző évben a tudomány és a technika új lehetőségeinek, eredményeinek népszerű ismertetése érdekében a legtöbbet tették, illetve a legérdekesebb és közérthető magyarsággal fogalmazott cikkeket írták.
Az alapítvány Kuratóriumának (Herczeg János elnök, tagjai: Hankó Ildikó, Nagy József, Palugyai István, Staar Gyula, Szentgyörgyi Zsuzsa) döntése értelmében 2014-ben dr. Both Előd űrkutatási szakíró, a Magyar Ûrkutatási Iroda vezetője, a MANT alelnöke részesült Hevesi Endre-díjban.
Az Életműdíjat idén dr. Oláh István, a MAG Kutatás, Fejlesztés és Környezet c. folyóirat főszerkesztője vehette át. Mindkét díjazott hosszú évek óta a Tudományos Újságírók Klubja (TÚK) tagja.
A díjátadást 2014. április 28-án a Magyar Újságírók Országos Szövetsége Táncsics-termében rendezték.
(Kép és szöveg: Trupka Zoltán)
Both Előd Hevesi Endre-díjat kapott
A MANT alelnöke tudománynépszerűsítő tevékenysége miatt részesült az elismerésben.
További hírek
Szakmai hírek
April 25, 2026
Egy magyar űrkutatónő története a lányoknak – adománygyűjtés
Adománygyűjtést indítottunk az Illés Erzsébet életútját bemutató, inspiráló, elsősorban 10–12 éves gyerekeknek – különösen lányoknak – szóló könyv megjelentetésének elősegítésére
Szakmai hírek
April 17, 2026
Az űr és a környezetvédelem – diákpályázatunk és rajzpályázatunk díjazottai
Április 15-én hirdettük ki 2025/2026-os pályázatunk díjazottainak nevét, a jutalmakat Cserényi Gyula űrhajós adta át



