A Nagyberegi Református Líceum meghívására a Magyar Asztronautikai Társaság (MANT) évek óta rendszeresen tesz ismeretterjesztő utazásokat a témában azzal a céllal, hogy az űrtevékenység legújabb eredményeit bemutassa a kárpátaljai fiatalok számára. 2019. április 5–6. között a MANT, Milánkovich Dorottya (főtitkárhelyettes), dr. Bacsárdi Lászó (alelnök) és dr. Sik András (alelnök) Kovács András igazgató meghívására érkeztek a Tóth András földrajz szakos tanár és Megyesi Tímea kémiai szakos tanárnő által szervezett űrkutatási hétvégére a líceumba.
Az előadásról a részletes beszámoló az Ûrvilág.hu űrkutatási hírportálon olvasható.
Beszámoló – Ûrkutatási hétvége Kárpátalján
Holdraszállás, Mars-kutatás, kisműholdas missziók – csillogó szemű fiatalok hallgattak űrkutatási előadásokat Nagyberegen április első hétvégéjén.
További hírek
Szakmai hírek
April 25, 2026
Egy magyar űrkutatónő története a lányoknak – adománygyűjtés
Adománygyűjtést indítottunk az Illés Erzsébet életútját bemutató, inspiráló, elsősorban 10–12 éves gyerekeknek – különösen lányoknak – szóló könyv megjelentetésének elősegítésére
Szakmai hírek
April 17, 2026
Az űr és a környezetvédelem – diákpályázatunk és rajzpályázatunk díjazottai
Április 15-én hirdettük ki 2025/2026-os pályázatunk díjazottainak nevét, a jutalmakat Cserényi Gyula űrhajós adta át



