A MANT Elnökségének határozata szerint május 22-én tartjuk egyesületünk következő közgyűlését Budapesten. (A közgyűlés pontos időpontjáról, helyéről és napirendi pontjairól a hamarosan elkészülő meghívóból
értesülhetnek.) A MANT tisztségviselőit (elnökét, alelnökeit, főtitkárát, főtitkárhelyetteseit, az Elnökség tagjait, valamint az Ellenőrző Bizottság elnökét és tagjait) három éves időszakra választjuk.
A jelenlegi tisztségviselők mandátuma ebben az évben lejár, így időszerűvé vált a tisztújítás. Az Elnökség egy háromfős bizottságot kért fel a jelölések összegyűjtésére, a közgyűlés elé való terjesztésére. Ezt a jelölőbizottságot Horvai Ferenc vezeti, tagjai még Apáthy István és Kocsis Gábor. Kérjük tagtársainkat, hogy a tisztségviselők jelölésére vonatkozó javaslataikat mielőbb, lehetőleg május 11-ig juttassák el a jelölőbizottság tagjaihoz. Ezt megtehetik közvetlenül, vagy a mant@mant.hu e-mail címre küldött levél útján.
A tisztújítás előkészítése
A MANT májusban tartandó tisztújító közgyűlésére készülve megalakult a jelölőbizottság.
További hírek
Szakmai hírek
April 25, 2026
Egy magyar űrkutatónő története a lányoknak – adománygyűjtés
Adománygyűjtést indítottunk az Illés Erzsébet életútját bemutató, inspiráló, elsősorban 10–12 éves gyerekeknek – különösen lányoknak – szóló könyv megjelentetésének elősegítésére
Szakmai hírek
April 17, 2026
Az űr és a környezetvédelem – diákpályázatunk és rajzpályázatunk díjazottai
Április 15-én hirdettük ki 2025/2026-os pályázatunk díjazottainak nevét, a jutalmakat Cserényi Gyula űrhajós adta át



