A két diák a Magyar Asztronautikai Társaság (MANT) által 2009 szeptemberében „Ugródeszka: a Hold” címmel meghirdetett diákpályázatán nyerték el a tábori részvétel lehetőségét. Kuczik Júlia szintén egy MANT-os pályázat révén nyerte el a kiutazás lehetőségét.
A diákok kiválasztása 1992 óta a MANT ifjúsági pályázatán keresztül történik, ugyanakkor a 2009/2010-es tanévben a MANT először hirdetett meg tanároknak szóló utazási pályázatot. A Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal Mecenatúra pályázatának köszönhetően a MANT nem csak a tábori kaland lehetőségét biztosítja a magyar delegáció számára, hanem a kiutazás költségeit is fedezte.
A két diák és kísérőjük indulásáról részletes tudósítás olvasható az Ûrvilág cikkében.
A Nemzetközi Ûrtáborba tart a magyar delegáció
Ma Ferihegyről elindultak Hunstville-be a 2010-es Nemzetközi Ûrtábor magyar részvevői, Simonfi Noémi és Hanyecz Ottó. Kísérőjük Kuczik Júlia tanárnő.
További hírek
Szakmai hírek
April 25, 2026
Egy magyar űrkutatónő története a lányoknak – adománygyűjtés
Adománygyűjtést indítottunk az Illés Erzsébet életútját bemutató, inspiráló, elsősorban 10–12 éves gyerekeknek – különösen lányoknak – szóló könyv megjelentetésének elősegítésére
Szakmai hírek
April 17, 2026
Az űr és a környezetvédelem – diákpályázatunk és rajzpályázatunk díjazottai
Április 15-én hirdettük ki 2025/2026-os pályázatunk díjazottainak nevét, a jutalmakat Cserényi Gyula űrhajós adta át



