Az ebben az évben az MVM Jövő Hídja néven futó program fővédnöke Navracsics Tibor miniszterelnök-helyettes. A MANT idén is jelen lesz egy standdal, ahol önkéntes tagtársaink érdekes feladatokkal, látnivalókkal, nyereménysorsolással várják az űrkutatás iránt érdeklődő látogatókat, népszerűsítve tevékenységünket. Pontosan nem volt időnk számolni, de tavaly valószínűleg több ezer látogatónk volt – az iskolás gyerekektől a nagyszüleikig minden korosztályból.
Érdeklődők a MANT sátra előtt, a Tudományok Hídján, 2011 szeptemberében.
A 2012-es program a Lánchídon és pesti hídfője környékén szeptember 22-én (szombaton) már délelőtt 10-kor kezdődik, és egészen este 10 óráig tart. Az odalátogatók a MANT mellett természetesen számos más szervezet, kiállító segítségével kapnak ízelítőt a műszaki és természettudományok érdekességeiből. A várhatóan kitűnő, tartalmas szórakozást nyújtó részletes programot a a Jövő Hídja honlapján közlik majd.
A MANT is ott lesz a Jövő Hídján
A tavaly nagy sikerrel zárult tudománynépszerűsítő rendezvényt idén szeptember 22-én tartják Budapesten, a Lánchíd és a Széchenyi tér környékén.
További hírek
Szakmai hírek
April 25, 2026
Egy magyar űrkutatónő története a lányoknak – adománygyűjtés
Adománygyűjtést indítottunk az Illés Erzsébet életútját bemutató, inspiráló, elsősorban 10–12 éves gyerekeknek – különösen lányoknak – szóló könyv megjelentetésének elősegítésére
Szakmai hírek
April 17, 2026
Az űr és a környezetvédelem – diákpályázatunk és rajzpályázatunk díjazottai
Április 15-én hirdettük ki 2025/2026-os pályázatunk díjazottainak nevét, a jutalmakat Cserényi Gyula űrhajós adta át



