A közgyűlés előtt Kovács Zsuzsa tartott előadást „Gagarin első űrrepülése és az európai emberes űrhajózás” címmel. A hivatalos napirend előtt elnökünk az Egyesület nevében 90. születésnapja alkalmából köszöntötte Ponori Thewrewk Aurél tagtársunkat, a hazai csillagászati és csillagászattörténeti ismeretterjesztés jelenleg is aktív kiemelkedő személyiségét.
A közgyűlésen különböző díjak is átadásra kerültek. A Fonó Albert emlékplakettet a 85 éves Gál Gyula, társaságunk Ellenőrző Bizottságának korábbi elnöke kapta. A Nagy Ernő emlékérmet Zloch Istvánné kapta, aki felkészítő tanárként számos diák pályázatának sikeréhez járult hozzá. MANT oklevelet kapott Hegedűs Tibor a legutóbbi bajai Ionoszféra-Magnetoszféra Szeminárium sikeres megszervezéséért, illetve Kocsis Gábor a MANT megmentésében nyújtott szerepéért. A MANT tiszteletbeli tagja címet kapta Bán András, aki hosszú időn át ügyvezetőként szolgálta az Egyesületet. A díjazottak rövid beszédben köszönték meg az elismerést.
A közgyűlés elfogadta a 2010-es beszámolókat és a 2011-es költségvetést.
A részletes jegyzőkönyv itt, a közhasznúsági beszámoló pedig itt olvasható.
A 2011. május 6-i közgyűlés beszámolója
2011. május 6-án délután tartottuk a MANT éves közgyűlését az ELTE TTK Északi tömb 0.99-es termében Budapesten.
További hírek
Szakmai hírek
April 25, 2026
Egy magyar űrkutatónő története a lányoknak – adománygyűjtés
Adománygyűjtést indítottunk az Illés Erzsébet életútját bemutató, inspiráló, elsősorban 10–12 éves gyerekeknek – különösen lányoknak – szóló könyv megjelentetésének elősegítésére
Szakmai hírek
April 17, 2026
Az űr és a környezetvédelem – diákpályázatunk és rajzpályázatunk díjazottai
Április 15-én hirdettük ki 2025/2026-os pályázatunk díjazottainak nevét, a jutalmakat Cserényi Gyula űrhajós adta át



